Slepá ochutnávka červených vín ročníku 2015

Protože jsme s naší tradiční partou během uplynulých více než deseti let naslepo prozkoumali snad všechny běžné odrůdy vína a vyzkoušeli si, že degustovat, byť naslepo, bez nějakého  sjednocujícího prvku není ono, domluvili jsme se v roce 2019, že od následujícího roku budeme ochutnávat vždycky na jaře bílá a na podzim červená vína pět let stará. Bílá 2015 jsme ještě stihli, ale pak našimi plány zamíchal tak jako vším covid a k červené degustaci ročníku 2015 jsme se dostali až teď. Tentokrát navíc v oslabené sestavě, ale věřím, že od příštího jara se vše vrátí do starých kolejí a tradice budou zachovány!

Bylo nás méně, ale i tak jsme dali dohromady deset vzorků, a to z Moravy, Rakouska a Maďarska. A všechno to byla moc pěkná vína, žádný nepovedený kousek. Což není až tak překvapivé, protože jsme se postupně z módu „stanovíme téma a jdeme náhodně nakoupit vzorky“ dostali do režimu „hm, tohle je super víno, musím jednu láhev odložit na nějakou slepou degustaci“. A protože máme víceméně stejný vkus, je radost z výsledku téměř zaručena.

Rovnou začnu tím nejlepším. Tentokrát jsme se na vítězi shodli jednoznačně – Ryšák 2015 z vinařství Čačík. Frankovka s   příměsí Chardonnay z trati Padělky má světlou „pinotovou“ barvu a krásně zralou, teplou, mazlivou vůni jahod, třešňového kompotu a švestkových povidel a moc dobrou harmonickou a zralou chuť červeného ovoce s jemnou kořenitostí a pěknou kyselinou. Zralé, ale v perfektní kondici.

I další dvě vína od Čačíků se objevovala v jednotlivých osobních „Top 3“, takže palec hore do Kobylí za skvělou sestavu! Cabernet Moravia 2015 z Lácar měl jasně červenou barvu a příjemně kořenitou vůni zralých višní, lesních bobulí a dřeva a k tomu kulatou, sametově hebkou chuť s živou kyselinou a kořeněnou dochutí. Pěkně nazrávající, výborně pitné víno.

Čačíkovo Svatovavřinecké 2015 (Padělky) mělo sytě červenou barvu a svěží a pikantní vůni višní, peciček a dřeva. Příjemná chuť je lehká, trochu tenčí, svěží, s výraznou kyselinou. Působí mladě, klidně by to mohl být třeba ročník 2019. Je harmonické, jemně kořenité, s navinulou pikantní dochutí. Prostě ideální letní červené.

Mezi moje favority patřila Frankovka 2015 z vinařství Mádl (Přední hora, Velké Bílovice). Má temně granátovou barvu a bohatou vůni zralého červeného ovoce, trochu do kompotových tónů, současně má jemný květinový nádech, trochu kouře, dřeva a jemný štych vůně, kterou nazývám hokejový puk. K vrstevnaté vůni se přidává mazlivá, šťavnatá chuť zralého ovoce. Pěkná, harmonická Frankovka.

U cuvée Špigle Bočky 2015 od Richarda Stávka si nejsem úplně jistá složením, ale  mám zato, že obsahuje Frankovku, Svatovavřinecké, Modrý Portugal a Zweigeltrebe. Mělo jasně červenou lehce kalnou barvu a bohatou vrstevnatou vůni švestek, višní, arónie, ostružin, spadaného listí, ohořelého dřeva a vlhké omítky. Chuť plnou, až hutnou, příjemně svíravou, ovocnou, kořenitou. Osobité, velmi pěkné víno, které vyvolává chuť rozdělat v kamnech oheň a se sklenkou se začíst do dobré knížky.

Když jsem u vín osobitých, pak vínem, které se nejvíc vymykalo celkem jednotné harmonii svou divokostí, byl Mysticus Cabernet 2015 od Petra Korába. Cabernet Sauvignon s lehkou příměsí dalších odrůd rostoucích v trati Dukejský měl kořeněnou divočejší vůni všelijakých červených a černých plodů se štychem animality, zeleniny a těkavek. Ovocná chuť byla celkem dlouhá, kyselina živá a výrazná. Popis zní asi hůře než realita, to je holt následek takového pitvání. 😁 Sporné tóny se do dalšího dne lehce odvětraly a víno jsme v pohodě vypili do dna!

A ještě jeden kabernetový kousek: Cuvée Bernety 2015 z Krásné hory (60 % Merlot, 40 % Cabernet Sauvignon) měl barvu šťávy z jahodového kompotu a zralou teplou vůni jahod a višní s lehce těkavým závanem. Lahodné, mazlivé chuti zralého ovoce nechyběla pěkná kyselina. Je to příjemné, harmonické, pěkně nazrálé víno ve výborné kondici, moc se mi líbilo.

A nakonec tři Frankovky ze zahraničí. Kékfrankos 2015 od Ráspiho z maďarské Šoproně měl jasnou barvu českého granátu a pěknou, živou, kořeněnou, dřevem lehce políbenou a barevnou vůni mnohého ovoce včetně ostružin a černého rybízu, takže jsem hádala, že jde o kabernet. Výrazná ovocná chuť působí mladším dojmem, má pěknou višňovou kyselinu a lehce drhnoucí tříslovinu. Je to parádní víno, výborně pitné, bohaté a přitom lehkonohé.

Landfisch Blaufränkisch 2015 z vinařství Domaine Pöttelsdorf z rakouského Burgenlandu měla vůni švestek a višní s lehce animálním nádechem připomínajícím nové boty z kvalitní kůže. Chuť zralých třešní a švestek, možná až lehce do povidel, je výrazně kořeněná, vespod s kávovou hořkostí. Je to takový přísnější typ, kořenitý a mohutnější, volající po masité večeři.

Blaufränkisch Hochäcker 2015 od Franze Weningera taktéž z Burgenlandu měla tmavší, lehce zamlženou barvu a pěknou vůni zralých višní, ostružin, lesní zeminy, sladkého koření. Chuť je ovocná a teplá, mazlivá, působí velmi měkce, až mi trošku chybí špetka nějaké drsnosti nebo svíravosti. Pije se ale výborně, je to takový lahodný mazlík. 😉

Byla to moc příjemná akce! Děkuji všem zúčastněným. ❤️

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s