Tekutá slunce ve skle

V posledních dnech se slunce nějak ztratilo, tak třeba ho aspoň připomenu nebo přivolám zápisky o vínech, která myšlenku na něj vyvolávají barvou, vůní či chutí. A nebo vším. To je třeba případ úžasného Solarisu 2018 od Petra Kočaříka. U téhle odrůdy nemám srovnání, nevím, jak vína z ní obvykle chutnají, ani kdo ji u nás umí dobře. Co je zač, jsem si musela najít. Na svět přišel v roce 1975 v Německu zkřížením odrůd Merzling a GM6493 (jejímž autorem je profesor Vilém Kraus). Je to velmi raná interspecifická odrůda dobře odolná vůči chorobám révy i mrazu, takže se pěstuje i severněji než u nás. Raší velmi brzo, takže ji ohrožují jarní mrazíky. Je to pořád spíše raritní odrůda. A hodí se prý pěstovat i jako stolní hrozen. Po setkání s vínem Petra Kočaříka mám chuť si ho zasadit!

Má parádní barvu, lehce zamlženou, sytě žlutooranžovou. Tohle je opravdové slunce ve skle. A vůně v kráse za barvou vůbec nepokulhává! Voní po medu, velmi zralých rynglích, lehoučce po karamelu a sladkém pomeranči. Navzdory veskrze sladké vůni a vyššímu alkoholu je jeho chuť krásně svěží, harmonická, svou lehkostí až povznášející. Dochuť je dlouhá, šťavnatá, s lehoučkou hořčinou pomerančové kůry v závěru. Moc dobré! Takže na otázku, kdo u nás dělá dobře Solaris, jsem si vlastně odpověděla. 😉

Dalším nápojem, nad kterým se člověk myšlence na sluneční paprsky neubrání, je Medový Muškátek 2018 Richarda Stávka. Záměrně píšu nápojem, protože dle legislativy se nemůže nazývat vínem, jelikož byl při prokvášení k bobulím přidán med. Vinař ho vtipně označil jako „moravské zemské nevíno čili jinak také hroznovo-medový alkoholický nápoj“.

Ale není to tedy žádné sladké pitíčko! Je to pěkně suchý aromatický muškát s krásnou sytě oranžovou a lehce zamlženou barvou, voňavý po zralém ovoci, lehce oxidativním jablíčku, květinách a sladkém koření. Je pěkně živý a svěží, přitom dělá plný až hutný kousací dojem. Má živou kyselinu a dobrou délku a med je přítomen jen v lehkém náznaku ve vůni v podobě kapky propolisu a jisté kulatosti na jazyku. Mám suchá vína z muškátu ráda. Tohle je moc pěkný exemplář!

Takže ještě jeden: Muškát moravský 2018 z vinařství Spielberg. Má světlou jiskrnou barvu a letní vůni osluněné kvetoucí louky, lipového květu a medu a zralých rynglí. Plná chuť je kulatá a nasládlá, na čemž má určitě podíl i vyšší obsah alkoholu. Ten při zahřátí trochu vystupuje, takže doporučuji vypít pěkně za studena. Chuť je plná zralých ovocných šťáv, má fajn minerální podtón a delší limetkovou dochuť. Fajn letní pití.

A nakonec jeden pét-nat. Barvou je to tedy slunce spíš v kalném oparu, ale do slunečných dnů se hodí perfektně. Vypili jsme ho během zahradní párty z ne zrovna vhodného skla, ale ani to nezastře, že Mladý punk 2020 z Vinných sklepů Kutná Hora je skvěle pitný. Biodynamická živá směs Ryzlinku rýnského a Hibernalu má mléčnou barvu a čerstvou vůni grepu, zelených jablek a bezinkové šťávy s lehkou stopou po kvasnicích. Chuť je živá, šťavnatá, osvěžující, lehkonohá, přitom díky obsahu kalů působí „hmotně“. Parádně se pije!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s