Na skok u Petra Kočaříka

Po vinařství Tři čtvrtě a kobylském vinařství Čačík jsme během dovolené v Bořeticích nakoukli i do Čejkovic k Petrovi Kočaříkovi. Nebylo to plánované setkání, protože Čejkovice nejsou z Bořetic zrovna v docházkové vzdálenosti, ale zahlédla jsem na Instagramu pozvánku v rámci akce Letní otevřené sklepy Čejkovice, a otevřenému sklepu u Kočaříků se prostě nedá odolat!

Po počátečním šoku, že děti Petra Kočaříka už nejsou děti, což znamená, že jsme tu nebyli hodně let, zavládlo už jen okouzlení Petrovými víny a pohoda. A jak taky jinak, v tak krásné zahradě! Moje srdce amatérské zahradnice tu zaplesalo!

K vínům jsem si neudělala nijak detailní poznámky, protože jsem si většinu na jaře koupila k domácímu prozkoumání. Jen se mi potvrdilo, že ta vína, která už jsme doma vypili, jsou opravdu tak moc dobrá, a na ta, která ještě doma čekají na otevření, se můžeme těšit.

O výborném Hibernalu 2019 jsem tu už psala. S radostí jsem znovu ochutnala červenou Odměru 2019, skvěle pitnou vyladěnou kamarádskou kupáž.

Jsem ráda, že jsem mohla ochutnat expresivní, plný, živý, čajově voňavý Tramín 2019, elegantní cuvée Pinot/Chardonnay 2019 a krásně odrůdový, jemný a současně silný klasický Pinot Noir 2019 Novosady, a vědět tak, že ty, co mám doma, mi budou moc chutnat, ale současně na ně vůbec není potřeba spěchat.

Ochutnali jsme i jedno mladé víno, bílou Odměru 2020, kupáž postavenou na sylvánu, v porovnání s devatenáctkou je samozřejmě mladší, čerstvá, ještě trochu nervózní, však taky ještě není nalahovovaná. Nic to nemění na faktu, že se taky pije výborně a s radostí.

A podpulťák nakonec, famózní Cabernet Sauvignon 2018. Ten doma nemám a asi nikdy mít nebudu 😁 Zrál ve třech sudech, novém, tříletém a pětiletém. Nemá vinětu, vlastně ani nevím, jestli je nalahvovaný, a kdo ví, jestli vůbec bude… Není ho moc a je tak dobrý, že si ho Kočaříkovi možná nechají. Velká, plná, ostružinovo-kořeněná, lahodná nádhera, Moravu by člověk určitě nehádal. Fakt boží víno!

Děkujeme, bylo to moc fajn! ❤️

P. S.: zrovna byl u Kočaříků pan Glos, tak děti dostaly taky svoje víno. A starší syn už leccos pochytil, zasedl k talíři s meruňkami a psal si „poznámky“ 😉 Naše vyhodnotil jako lepší! Přikládám důkaz!

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s