Cuvée

Cuvée, nebo též kupáž, je víno vzniklé scelováním více odrůd nebo více ročníků. Je možné zpracovávat už hrozny různých odrůd dohromady, ale též scelovat rmuty, mošty i již hotová vína. Cílem takového počínání je dosáhnout harmoničtějšího celku s lepšími vlastnostmi než měly původní jednotlivé složky. Ale v malých vinařstvích jsem se setkala i s důvodem daleko prozaičtějším – vína z jednotlivých odrůd by bylo tak málo, že by nemělo smysl se s nimi piplat samostatně.

Tak jako tak, mám kupáže ráda, většinou splňují to, co slíbily – vyladěný výsledek. S jejich popisem v zápiscích to bývá ale zapeklité, čím víc odrůd zahrnují, tím spíš popis směřuje ke konstatování „voní hezky, chutná dobře“, protože vůní a chutí je tolik, že začnou splývat v jednu … no prostě vyladěnou 😁 A o možnosti poznat některou ze složek naslepo radši ani nehovořím!

Takže jaká cuvée protekla naší domácností v nedávné době? Třeba Národní park 2018 z Dobré vinice, který klidně mohl být zahrnutý i v minulém článku o osvěžujících Ryzlincích rýnských a milerkách. Kromě nich obsahuje navíc ještě Ryzlink vlašský. Je teď nazrálejší než zhruba před rokem, kdy jsme ho pili poprvé, k výrazné mineralitě a citrusové svěžesti se přidávají lehce oxidativní tóny jablečných slupek, bylinného výluhu a listí z ořešáku. Dlouhá, zralá chuť je velmi příjemná, snadno pitná. Velmi pěkné pití, harmonické, jak kupážová teorie slibuje 😉

Grefty 2018 Oty Ševčíka je cuvée odrůd Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené a Veltlínské červené rané z bořetické trati Kraví hora. Má intenzivní žlutou barvu, zralou vůni žlutého ovoce s kapkou medu, květinovým nádechem a stopou pomeranče. Chuť je zrale ovocná, kořeněná, krémová, kulatá, se slaně minerálním závěrem. Trochu mi chybí živější kyselina, pokud mě paměť nešálí, pamatuju si starší ročníky Gretfů víc svěží a lehkonohé. Tohle je spíš vážné víno k přemýšlení. Ale i to je občas potřeba! Ráda si s ním kdykoliv znovu zapřemýšlím!

A ještě jednou Ota Ševčík. Pinoty 2015, to je kupáž Pinotu Blanc, Pinotu Gris a Chardonnay. Má sytě žlutou barvu a zralou vůni štrúdlu nacpaného jablky, rozinkami, skořicí a máslem, ke kterému se podává čaj s medem! Šťavnatá a zároveň krémová chuť koresponduje s vůní, přidávají se zralé meruňky. Je to krásně zralé, bohaté, moc pěkné víno!

O složení Cuvée Viola 2019 jsem si do vinařství Kratochvíla napsala, protože na vinětě uvedeno není – jedná se o Pinot Blanc a Neuburské. Přiznám se, že jsem tipovala úplně mimo, spíš nějaký blend s veltlínem a/či rýňákem. Jemná květinová vůně, broskev, meruňka, suchá svěží harmonická chuť s minerálním podtónem. Nic komplikovaného, ale dobře pitné osvěžující suché pití.

A nakonec jedno červené cuvée. Teda vlastně černé. Černý samet z vinařství Válka je kupáž Svatovavřineckého a Alibernetu. Ten mu dodává opravdu neprostupnou temnou barvu, která se při běžném osvětlení jeví skutečně jako černá, jen proti světlu přizná fialové zabarvení. Zajímavé je, že viněta neuvádí ročník, pouze informaci, že cuvée leželo dva roky v dubovém sudu. Voní jako ostružiny a marmeláda z nich, povidla ovoněná sladkým kořením, ohořelé dřevo. Chuť je plná, opravdu sametová, i když tříslovina lehce drhne na jazyku, kyselina je pevná, v ovocné dochuti je špetka hořkosti kvalitní čokolády. Jo, proč ne? Pije se fajn i samotné, ale rozumnělo by si s masitým jídlem a možná i s čokoládovým dezertem.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s