Třikrát pěkné Svatovavřinecké

Je to moje oblíbená odrůda. Dokáže být velmi variabilní ve svém projevu, od svěžích ovocitých a případně tvrdších kousků připomínajících mladé Frankovky, přes výrazně barevné sametové cabernetové typy až po elegantní a decentní jemná vína, která bych naslepo považovala jednoznačně za Pinot Noir. A samozřejmě dokáže být i čímkoliv mezi tím, především však výbornou svébytnou a pro mě takřka nepostradatelnou odrůdou. Protože když se tak letmo zamyslím nad „vodami, ve kterých lovím“, vyrábí-li vinař Svatovavřinecké, pak obvykle patří k vínům, která od něj nakupuju nejčastěji.

Petr Koráb patří k těm, na které si v souvislosti se Svatovavřineckým vzpomenu jako první. Nedávno jsem se tu rozplývala nad úrovní jeho červených obecně, dnes tu mám potvrzení přímo v téhle odrůdě. Saint Laurent 2015 má temnou barvu a teplou, zralou a opravdu krásnou vůni ostružin, černého rybízu a sladkého koření. K tomu nesmírně lahodnou a mazlivou chuť plnou zralého bobulového ovoce podepřenou pevnou živou kyselinou. Je to víno „čuchací“ a sametové, se kterým chcete jen tak sedět, na nic nemyslet, jen vychutnávat všemi smysly.

Jak je u vinařství Porta Bohemica zvykem, je i Saint Laurent 2018 snadno pitný, lehkonohý, se sympatickou mírou alkoholu. Má tmavší granátovou barvu a lehce zakouřenou ovocnou vůni plnou višní i s pecičkami a zralých švestek. Má parádní kyselinu, je živé, šťavnaté, působí mladě, svěže, vesele. Moc pěkné Svatovavřinecké, které je radost pít!

Svatovavřinecké 2018 z vinařství Čačík má červenou barvu s cihlovými okraji, je to taková „tmavě pinotová“. Voní po tmavém bobulovém ovoci, černém rybízu, aronii, sladkém koření a dřevě, vůně působí teple. Jeho chuť připomíná zralou višňovou šťávu, je kulatá, mazlivá, hladká, moc příjemná. A výborně pitná. Je to takový kamarádský mazlík ♥️

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s