Víc než povedená červeniska Petra Korába

Na podzim jsme po delší době nakoupili pár lahví od Petra Korába a jak se jimi propíjíme, je čím dál jasnější, že dělat tak velké pauzy mezi nákupy je pěkná hloupost! Už jsem se tu rozepsala o botrytickém vlašáku a „mléčném koktejlu“ aka Milkmanovi. Teď se mrkneme na několik červených vín, z nichž jsem upřímně nadšená!

Uncut Siller 2020 je směs Frankovky, Svatovavřineckého a Zweigeltrebe, s kratším ležením na slupkách, takže tak nějak na cestě mezi růžovým a červeným. Má krásnou průsvitnou červenou barvu, čím blíž ke dnu, tím víc zamlženou. Svěží vůni višní, malin, rybízu a lékořice následuje super ovocitá, lehkonohá, osvěžující živá chuť s lehce nervózní kyselinou.  Zábavné, energické pití, mňam!

Karmazín 2019 je parádní mladé, ale harmonické víno s vůní plnou šťavnatého ovoce, višní, švestek, nasládlého perníku a marcipánu, s čistou ovocnou chutí, pěknou višňovou kyselinou a dlouhou ovocnou dochutí. Lehká, krásně odrůdová, a jak je u Petra zvykem, skvěle pitná Frankovka. Pili jsme ji u vánočního stromečku a ten její perníkovo-marcipánový nádech jakoby byl pro tuhle příležitost stvořený ♥️

Cabernet Sauvignon 2018 má temnou barvu s fialovými okraji a kořeněnou vůni ostružin a černého rybízu s výrazným koženým nádechem. Má plnou, silnou a kořeněnou chuť, která trochu drhne a trochu svírá, ale hlavně láká k dalšímu doušku. Působí drsněji, mladě, myslím, že by mohl pěkně zrát.

Všechna zmíněná vína jsou super, ale mně se nejvíc líbí Zweigeltrebe 2018. Má tmavě granátovou barvu a moc pěknou veselou vůni plnou bobulového ovoce, višní s pecičkami a kouskem marcipánu. Šťavnatá ovocná chuť připomíná šťávu zralých višní – nasládlou a přesto s pěknou kyselinou. Je to kamarádské, veselé a hravé šťavnaté pití, které se nikdy neomrzí. Je opravdová radost ho pít!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s